Na sportowo

portal sportowo-rekreacyjny

Urlop nad morzem

By on 7 lutego 2017

Czas wolny to dla wielu osób czas, aby udać się w podróż. Wyjazd oznacza bowiem zmianę otoczenia, odcięcie się od świata zwykłych problemów i codziennych spraw. Bywa doskonałym pomysłem na odświeżenie związku czy zniwelowanie stresów, które przynosi praca. Wszystkie te elementy, są istotne dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego. Jednym z często wybieranych kierunków urlopowych jest morze.

Wakacje nad Bałtykiem

Po coraz liczniejszych zamachach terrorystycznych oraz napięciach na Ukrainie, dla Polaków bardzo atrakcyjnym stał się na powrót Bałtyk. Co roku wielu z nas udaje się do nadmorskich miejscowości by tam przez tydzień lub dłużej zapomnieć o swoich codziennych problemach. Morze bałtyckie ma w sobie tę zaletę, że nie musimy znać języków obcych, aby móc się tam doskonale bawić i swobodnie wypoczywać. Na Bałtykiem w miastach takich jak Gdańsk czy Sopot, jest również wiele rozrywek dostępnych odpoczywającym, zaś dla osób pragnących ciszy i spokoju doskonałym wyborem są małe osady rybackie.

Wakacje nad Adriatykiem

Adriatyk stał się ostatnimi laty bardzo popularnym celem turystyki Polaków. Wakacje w Chorwacji kosztują bowiem mniej więcej tyle samo co wakacje nad Bałtykiem, jednak w przypadku Adriatyku mamy niemal pewność, że pogoda będzie udana, a morze ciepłe. Dodatkowo Chorwacja zapewnia również wiele miejsc, które warto zobaczyć, takich jak choćby starożytna twierdza – Dubrownik, gdzie kręcona była część scen Gry o Tron.

Wakacje na morzu

Inną możliwością spędzenia urlopu zamiast nad morzem, możemy wybrać opcję na morzu i wynająć jacht lub wykupić rejs na stronie – slonecznerejsy.pl/rejsy-morskie-chorwacja i zobaczyć chorwackie wybrzeża od zupełnie innej strony. Jest to niewątpliwie gratka, zwłaszcza dla osób kochających wodę i przebywanie na niej. Jest to też sposób na zapewnienie sobie niezapomnianych wrażeń.

Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu

Riwiera to kolejne miejsce, nad którym warto zastanowić się myśląc o urlopie nad morzem, francuskie wybrzeże Morza Śródziemnego również zapewnia wspaniałą pogodę i ciepłą wodę, a do tego daje możliwość odwiedzenia wielu pięknych i malowniczych miejscowości, wystarczy wspomnieć tutaj bardzo znany kurort Saint – Tropez czy możliwość odwiedzenia księstwa Monako.

Wakacje na wyspach

Jest wiele wysp na Morzu Śródziemnym, o których warto pomyśleć planując urlop nad morzem, wystarczy wspomnieć tutaj Sycylię, Ibizę czy Maltę. Każda z nich ma nieco innych charakter i ofertę turystyczną, ale na każdej z nich możemy mieć pewność, że spędzimy przyjemnie czas ma plaży i nad ciepłym morzem.

Zamiast morza – Balaton

Choć Balaton to ogromne węgierskie jezioro, to jednak warunki jakie tam panują bardzo przypominają morskie, dlatego też wielu żeglarzy, właśnie tam stawia pierwsze kroki przed wypłynięciem na morze. Jest to również sposób na spędzenie udanego urlopu nad wodą, która ze względu na rozmiary jeziora może sprawiać wrażeni pobytu nad morzem.

Jak widać jest wiele możliwości spędzenia urlopu nad morzem, wystarczy wybrać ten najbardziej odpowiadający gustom i zarezerwować sobie nocleg!