Na sportowo

portal sportowo-rekreacyjny

Rejs po wodach nieopodal Chorwacji

By on 23 stycznia 2017

Chorwacja jest miejscem szczególnie polecanym wszystkim żeglarzom. Najlepszym czasem do czarteru jachtu jest, co ciekawe- zima. Oczywiście klimat tego regionu jest na tyle atrakcyjne, że latem jest tam temperatura umiarkowana, natomiast zimą nie występują mrozy.

Żeglowanie zimą

Żeglowanie zimą ma tę ogromną zaletę, że właśnie wtedy armatorzy oferują największe obniżki cenowe. Niekiedy rabaty mogą sięgać nawet pięćdziesięciu procent. Duży w tym czasie również jest wybór jeżeli chodzi o jachty.

Szczyt sezonu

Szczyt sezonu przypada na okres wakacyjny i trwa najczęściej przez lipiec, sierpień, a także wrzesień. To są miesiące, podczas których możemy liczyć na najwięcej słońca, a także na ciepła wodę w morzu.

Różne rodzaje jachtów

(A) Dużo na temat rejsów po Chorwackich wodach dowiemy się ze strony – moveit.pl/Rejsy_Chorwacja. Czarterując jacht należy zwrócić uwagę na jego najważniejsze cechy.

(B) Można wynająć zarówno łódki jednokabinowe, przeznaczone jedynie dla czterech osób. Mają one długość najczęściej około siedmiu metrów. Ale osoby bardziej zamożne decydują się na jachty sześciokabinowe dla trzynastu osób, których długość przekracza szesnaście metrów.

(C) Optymalnym rozwiązaniem są jachty mające trzy lub cztery kabiny. Ich ceny są atrakcyjne, a długość wynosi około dziesięciu metrów. Ile osób mieści się w takiej jednostce? Około dziesięciu, co pozwala na zabranie ze sobą zarówno większej rodziny jak i grupy znajomych.

(D) Nie bez znaczenia jest także dobra cena za cumowanie tej wielkości jednostek w portach.