Na sportowo

portal sportowo-rekreacyjny

Liposukcja – za i przeciw.

By on 3 maja 2018

Liposukcja jest zabiegiem, który ma na celu korekcję sylwetki, odsysanie zbędnego tłuszcza, mówi chirurg plastyczny drpabianczyk.pl . Liposukcję stosuje się najczęściej przy modelowaniu brzucha, pośladków i ud. Zabieg jest ten krokiem ostatecznym. Gdy wszystkie bardziej naturalne metody pozbycia się tłuszczu nie sprawdziły.

Liposukcja jest przeznaczona dla ludzi, z lekką nadwagą, które chcą zmniejszyć brzuch lub pośladki, natomiast nie zaleca się stosować liposukcji u osób z nadwagą. Jak każdy zabieg liposukcja ma swoje zalety i wady. Efekty liposukcji są widoczne znacznie szybciej, niż efekty odchudzania, jednak poczekać na nie trzeba będzie mimo wszystko parę miesięcy, bo obrzęk po operacji utrzymuje się dość długo.

Minusem liposukcji jest to, że po zabiegu może zostać obwisła skóra na brzuchu. Im starsza osoba robie operację, im więcej jest tłuszczu do odessania, tym większe jest ryzyko powikłania. Skóra z wiekiem traci kolagen i możliowość się regenerować. Po 40 roku życia zaleca się połączenie liposukcji z operacją plastyczną brzucha, żeby usunąć nadmierne fałdy. Warto pamiętać też, że zabieg nie rozwiązuje problem raz na zawsze. Trzeba zawsze pamiętać o zdrowej diecie, regularnych ćwiczeniach oraz dbać o skórę w miejscu operacji, żeby była jędrna i gładka.

Minusem liposukcji jest to, że po zabiegu może zostać obwisła skóra na brzuchu.

Liposukcja nie jest tanim zabiegiem, dla tego warto wypróbować wszystkie metody otchudzania, zanim zdecydujesz się na operację. Komplikacji po zabiegach liposukcji występują tak samo, jak po każdej innej operacji, jeżeli pacjent ma niskie możliwości regeneracji, mogą też pozostać nietypowe blizny.