Na sportowo

portal sportowo-rekreacyjny

Rodzaje jogi

By on 23 maja 2016

Joga ma kilka różnych odmian, warto więc bliżej się z nimi zapoznać, aby trafić na taka odmianę, która będzie nam odpowiadać.

Asthanga Joga – jest to dynamiczna odmiana jogi, intensywnie oczyszczająca umysł i ciało z toksyn. Wzmacnia całe ciało i sprzyja ładnemu kształtowaniu się sylwetki.

Vinyasa Joga – jest mniej intensywna od poprzedniej odmiany, ale również jest dość dynamiczna. Duże znaczenie odgrywa tutaj oddychanie.

Sivananda Joga – fundamentem tej odmiany jogi jest pięć zasad zdrowego i długiego życia, a są to: odpowiednia dieta, medytacja, pozytywne myślenie, właściwe oddychanie, ćwiczenia i relaks.

Iyengar Joga – pozycje w tej odmianie jest długie i wyczerpujące, duże znaczenie ma tutaj precyzja. Utrzymanie pozycji wymaga od wiele siły i równowagi.

Kundalini Joga – ta odmiana jogi ma na celu wydobycie energii, która objawiać się będzie miłością, twórczą inteligencją i prawdą.

Joga Hormonalna – przeznaczona jest dla kobiet po 35. roku życia, ma na celu, poprawienie funkcjonowania układu hormonalnego, pozwala łagodniej przejść menopauzę.