Na sportowo

portal sportowo-rekreacyjny

Cannes- miasto znane z Festiwalu i nie tylko

By on 30 stycznia 2017

Cannes to miejsce słynące na całym świecie przede wszystkim z festiwalu filmowego, podczas którego mieścina tętni życiem. Odbywa się wtedy wiele koncertów, a gwiazdy filmowe możemy zobaczyć przechadzając się promenadą.

Festiwal Filmowy W Cannes 

Międzynarodowy Festiwal w Cannes, to impreza, na którą zjeżdża plejada gwiazd z całego świata. Impreza trwa dwa tygodnie. Jest to wielkie święto kina, które odbywa się od 1946 roku. Nie bez znaczenia jest fakt, że w czasie festiwalu całe miasto nim żyje. Promowane są najnowsze produkcje, a także odbywają się imprezy na plaży, czy też w modnych klubach. W ramach festiwalu trwa konkurs o Złotą Palmę. Festiwal odbywa się w Pałacu Festiwalowym wybudowanym na specjalne potrzeby tej właśnie imprezy. Budynek jest szklano-betonowy i zdecydowanie wyróżnia się na tle panoramy miasta. Jeżeli chodzi o lokalizację Pałacu to znajduje się on przy Starym Porcie i bulwarach la Croisette.

Wyjątkowa plaża Lazurowego Wybrzeża- Cannes

Lazurowe Wybrzeże posiada wiele kurortów słynących między innymi z plaż.

– Niestety zdecydowana ich większość mimo że jest bardzo piękna, to jednocześnie jest dosyć kamienista i pokryta drobnym żwirkiem.

– Jedynie Cannes posiada plaże szerokie oraz piaszczyste i dlatego to tam wybiera się wielu turystów spragnionych wypoczynku tego rodzaju.

– Co ciekawe plaże w Cannes nie powstały w sposób naturalny. Pierwotnie były one bardzo kamieniste, ale nawieziono odpowiednia ilość piasku, który rozsypano przy wybrzeżu.

– Dzięki czemu obecnie osoby odwiedzające Cannes mogą cieszyć się doskonałymi warunkami. Niedaleko plaży znajduje się promenada Croisette, na której stoją kawiarenki i budki z przekąskami.

Inne atrakcje Cannes

Jedną z atrakcji Cannes niewątpliwie jest hotel Carlton, przede wszystkim dlatego, że zatrzymują się tam gwiazdy filmowe podczas festiwalu.

a) Warto zobaczenia w mieście jest Stare Miasto, a także port jachtowy.

b) Miłośnicy żeglarstwa na pewno zachwycą się cumującymi tam jednostkami. Warto zaznaczyć, że okolice Cannes szczególnie sprzyjają żegludze. Łagodny klimat, stabilna pogoda sprawiają, że można pod żaglami spędzić niemal cały rok.

c) Na jednym ze wzniesień nieopodal Cannes znajduje się muzeum de la Castre. Znajdziemy tam między innymi dzieła sztuki malarskiej, rzeźby, a także instrumenty muzyczne.

d) Turyści szczególnie upodobali sobie tłoczną i gwarną uliczkę Meynadier, która jest wypełniona straganami, sklepikami, a także restauracjami. Jeżeli nie chcemy przegapić żadnej z atrakcji warto zajrzeć do przewodnika pod adresem przewodnik-azur.com/cannes. Trudno sobie wyobrazić, że w dziewiętnastym wieku Cannes było jedynie mała wioską rybacką. Obecnie miejsce to jest znane i podziwiane.

Alina: „Miała to szczęście odwiedzić Cannes w ubiegłym roku podczas Festiwalu. Szczególne wrażenie zrobiła na mnie promenada z przechadzającymi się nią gwiazdami filmu i telewizji. Oczywiście nie mogłam również nie odwiedzić plaży, która słynie ze swojego piękna. Samo miasto było bardzo czyste, zadbane i prezentowało się przepiękne”.