Na sportowo

portal sportowo-rekreacyjny

Cannes- luksusowy kurort i stolica filmu

By on 6 lutego 2017

Cannes w krótkim czasie z małej wioski rybackiej stało się luksusowym kurortem, w którym odbywa się jeden z ważniejszych Festiwali Filmowych. Wiele atrakcji Cannes znajdziemy po przeglądnięciu przewodnika ze strony – przewodnik-azur.com/cannes.

Czego nie przegapić w Cannes?

Michał, turysta: „Miałem to szczęście odwiedzić Cannes kilkukrotnie. Jest to piękne miasto, które słynie oczywiście z Festiwalu, ale to nie wszystko co ma do zaoferowania. Polecam osobą odwiedzającym miasto zobaczyć słynny Pałac Festiwalowy, gdzie od czterdziestych ubiegłego wieku odbywa się Międzynarodowy Festiwal. Mimo, że budynek z zewnątrz nie robi tak dużego wrażenia, ponieważ jest to zwykła betonowa konstrukcja, to jednak wewnątrz dzieje się dużo ciekawych rzeczy. Na wzgórzu miasta znajduje się gotycki kościół Notre Dame, a wewnątrz niego jest kolekcja dziewiętnastowiecznego malarska. Polecam także zamek z przełomu jedenastego i dwunastego wieku, w którym możemy zobaczyć muzeum archeologiczne i etnograficzne. Osoby chcące poczuć się jak gwiazdy powinny przejść się bulwarem Croisette, na którym często spotykamy sławne osobistości filmy, czy muzyki. Na wybrzeży warto zobaczenia jest port, w którym znajdują się przepiękne jachty należące do zamożnych osób, między innymi znanych reżyserów, czy scenarzystów”.

Piaszczysta plaża i jachty

Cannes to także miejsce doskonałe do wypoczynku.

(A) Podobnie jak na całym Lazurowym Wybrzeżu, tak i tutaj panują doskonałe warunki do opalania się.

(B) Klimat jest na tyle łagodny, że nawet w miesiącach jesiennych temperatury są bardzo przyjazne dla turystów. Wiele osób decyduje się odwiedzić Francuską Riwierę właśnie po to, żeby móc wykorzystać pogodę.

(C) Warunki klimatyczne sprzyjają żeglowaniu. Można wynająć odpowiednią jednostkę. Zaletą Cannes i okolic jest fakt, że nie dochodzi do gwałtownych zmian pogody.

(D) Osoby mniej doświadczone w obsłudze jachtu powinny sobie bez trudu poradzić na tamtejszych wodach, ale w razie konieczności można również wynająć jednostkę z pełna obsługą.

Piotr: „Postanowiłem nietypowo spędzić czas na Lazurowym Wybrzeżu. Zamarzyło mi się poznać tamtejsze wody. Oczywiście posiadałem już pewne doświadczenie w tym zakresie, dlatego bez trudu udało mi się wyczarterować właściwą jednostkę. Ceny oczywiście nie należą do najniższych, ale przecież mowa o jednym z najładniejszych miejsc na całym wybrzeżu więc trudno się dziwić. Cannes zachwyciło mnie panującymi tam warunkami. Chciałem uniknąć tłumu turystów dlatego na czas wypoczynku wybrałem październik, który według wszystkich przewodników jest miesiącem o dodatnich temperaturach i sprzyjających wiatrach. Rejs odbył się bez większych trudności. Miałem okazję zobaczyć piękne jednostki pływające po tamtejszych wodach, przy których mój jacht był małą łódką. Szacuje się, że niektóre statki, które możemy spotkać na Lazurowym Wybrzeżu mogą kosztować nawet kilkadziesiąt milionów euro. Pływają nimi zamożni biznesmeni, multimilionerzy i gwiazdy filmy i telewizji”.